Już w roku 2019 zadeklarowano, iż w aktualnym roku japońska marka Sony ma zamiar ukazać fanom swoje nowe dziecko, czyli PS5. W tej chwili wśród graczy w dalszym ciągu popularna jest poprzednia wersja konsoli i nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią mogło się zmniejszyć. Jednak japońska firma zdecydowała się na zaprojektowanie konsoli najnowszej generacji, przez co konsumenci czekają niecierpliwie.

Świeże rozwiązania technologiczne w PS5

Marka Sony kilka razy pokazywała, że bywa nowatorem wśród innych firm tego typu oraz może zaskoczyć swoich klientów. PlayStation4 zawiesiła wysoką poprzeczkę dla konkurencji - wszystko dzięki zupełnie nowatorskiej jakości, jakiej nigdy wcześniej nie miała żadna inna marka. Efekty graficzne, niesamowicie wyczulone pady, gierki nowej generacji - klienci rzecz jasna potrafili docenić takie wspomniane atrakcje oraz dzięki temu teraz PS4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Oczywiście na początku pojawiły się drobne problemy - Sony chciało podnieść wszystkie technologie (co w rezultacie wyszło), jednak wypuszczenie oraz wcześniejsze prezentacje konsoli PS4 wzbudziły mieszane odczucia. Konsumentom, którzy byli obeznani z nowatorską konsolą PS3, nie w 100 procentach odpowiadały na przykład pady, gdyż w pierwszej chwili wydawały się bardzo niekomfortowe. W definitywnej wersji DualShocki otrzymały trochę zmienioną formę, jednak kłopotem był pierwotny wypust konsoli PlayStation4. PS4 miała problem z grzaniem się, urządzenie potrafiło też samodzielnie się wyłączać.

Jednakże po krytyce fanów oraz aktualizacjach wdrażanych na bieżąco, stało się jasne, iż jednak firma Sony podąża w pożądaną stronę, a zaprezentowana konsola zyskała łatkę legendarnej. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo osób niezwykle ciepło wspomina.

PS5 - hit czy kit?

Z pewnością niejeden człowiek i fan technologicznych ciekawostek niecierpliwie oczekuje ukazania się najświeższej konsoli do gier. Firma Sony obiecała, iż gry poznane na PlayStation 4 ruszą na najnowszej konsoli (mimo wszystko nie podziała w drugą stronę, co wielu graczom się nie podoba). Słychać w tej chwili pierwsze teorie o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - mówią, że firma Sony nie nadąża z produkowaniem, jednak nie wiemy, czy nie są to tylko obłudne głosy hejterów. W Internecie wyskakują się następne wieści również o tym, że PS5 posiada teoretycznie problem z jakością obrazu 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku nie ma pewności, jaka będzie prawda. Prawdy dowiemy się w chwili premierowego ukazania się urządzenia, tj. 19 listopada roku 2020.

Tagi: