W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o 20 odbył się wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O spotkaniu tym zrobiło się bardzo głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z podstawowych tematów wśród rozmaitych tabloidów. Po odstąpieniu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był 1 łączony wywiad Harry'ego i Meghan. W trakcie telewizyjnego spotkania z Oprah para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Na rozmowie ujawniły się oskarżenia obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Ponadto, na podstawie opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym sporze w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II a także pozostałych członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Nie mniej jednak nie da się ukryć, iż poparcie jest niespotykanie zróżnicowane, zależnie od upodobań politycznych oraz wieku. Media brytyjskie informują, iż jeżeli tylko Harry i Meghan zechcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili nieodwracalnie swoją szansę. Ponadto poza wspomnianymi wcześniej kwestiami para królewska poruszyła również problem tego, że książe nie zauważał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam dodał, oraz temat samobójczych myśli Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się zbieraniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili 4 profesjonalistów interpretujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na omówienie wywiadu 2 dni przed emisją. Eksperci, w tym dawny sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali cały wywiad, zarzucając tym samym Winfrey subiektywizm natomiast Meghan stosowanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan zaprezentowany został w wieczorem w TVN24. Co ciekawego wywiad ten podglądało średnio mniej więcej 1mln widzów. Stacja telewizyjna okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednakowoż mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Winfrey jako redaktorki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Mając na względzie niesłychane informacje pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Niewątpliwie trzeba stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni zapewne nieustannie omawiany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz